הדברת מעופפים

הדברת יתושים

עם בוא האביב מופיעים היתושים אשר מתחילים להתפתח ולהוות מטרד לבני האדם.

בישראל קיימים מספר משפחות יתושים: אנפולס, קולקס ואדס. כמו כן קיים מין הנקרא בשמו העממי "זבוב החול" אך מדובר בסוג של יתוש.

במשפחת הקולקס אפשר למצוא את הכולכית, היתוש הנפוץ ביותר בישראל. אותו יתוש שבעבר נשא את קדחת הנילוס ואחראי על רוב עקיצות היתושים בקרב בני אדם מאז ועד היום. הוא מתפתח במקורות מים והנקבה(היא זו העוקצת) יכולה לעוף קילומטרים רבים במטרה למצוא מקור דם המהווה לה מקור חיוני לחלבון על מנת להתרבות.

 

במשפחת האדס ניתן למצוא את ה"נמר האסייתי", אותו יתוש מטריד המתפתח במקורות מים קטנים במיוחד (מספיק מספר טיפות או לחות בוקר שהצטברה בעלווה או פינה לחה ויש לנו דגירה). הנמר האסייתי הוא מין פולש החי בקרבת מקום התפתחותו ובעל עקיצה כואבת יותר. הנמר נחשב ליתוש מאוד עמיד וסתגלתן ולכן קשה מאוד להתמודד עמו.

משפחת האנופלס היא ממשפחה המונה 10 סוגי יתושים, נחשבים פחות נפוצים. הם רגישים מאוד למים מזוהמים אך יכולים בקלות להתפתח גם במים עם זרימה קלה.

אנו מאתרים ומטפלים במקורות מים עומדים בהם מתפתחים היתושים, יודעים לזהות בדיוק ולהתחקות אחר מקורותיהם. הדברת מעופפים נעשית בעיקר בחצרות הבתים או מבעוד מועד באירועים בטבע. 

 

תנו לנו לעזור לשמור על נכס שלכם ללא מזיקים!