הרחקה \ לכידת נחשים

לכידת נחשים

עם תומו של החורף, סביב חודש מרץ (ויש גם מצבים יוצאים מן הכלל עם האקלים שבמדינת ישראל) חלה התחממות במזג האוויר וידידנו הנחשים מתעוררים משנתם. כאשר הנחש מתעורר משנתו הוא זקוק לטרף ומתחיל במסע הציד שלו,לרוב אחר מכרסמים. הנחשים בחוף הכרמל והסביבה אינם ארסיים מלבד סוג אחד והוא הצפע ארץ ישראלי.
אם נתקלת בנחש עליך להתרחק תוך כדי שמירה על קשר עין בכדי לא לאבד את מיקומו(קשה עד בלתי אפשרי לאתר אותו אם התקדם ללא מעקב), להזעיק את אורנה או אחד מאנשי הצוות ע"מ ללכוד את הנחש והם יעבירו אותו אל שמורת הטבע המוגדרת לו בהתאם לחוק.

 

נדגיש כי רוב הנחשים הקיימים אינם ארסיים, והנחשים הלא ארסיים אפילו טובים לנו! הנחש הוא חיה טריטוריאלית ז"א שאם הוא חי בטריטוריה מסוימת הוא שומר עליה נקייה ממכרסמים שהוא טורף, ובמידה ומגיע נחש ארסי לטריטוריה שלו(למשל צפע) אז הנחש הלא ארסי(למשל זעמן שחור) יטרוף את ביצי הצפע או את הצפעים הצעירים וישמור על הטריטוריה נקייה מנחשים ארסיים.

שימו לב! הנחש הוא חיה מוגנת ולכן אסור להרוג אותו ! במידה ויש לכם נחש נשמח לשרת אתכם ולפנות אותו בצורה בטוחה.
לאורנה מגוון פתרונות ויכולת ייעוץ ע"מ להפחית את הסיכויים לנחשים בסביבה. כמובן שרישיון לכידת נחשים בתוקף ואנו עוברים הסמכות תקופתיות ע"מ להיות תמיד מובילים ומעודכנים בתחום !

כל אדם שואל את עצמו כיצד אמנע כניסת נחש לביתי? וכיצד אצמצם את הסיכויים של נחש להיות באזור שלי

הצעדים למניעת נחשים חדים וברורים:

  • רשתות סגורות(כן,נחשים יכולים לטפס על קירות) וסף לדלת הבית: הבית אמור להיות "אטום" ככל הניתן וכך לרוב לא יצליחו להיכנס הנחשים לבית. סניטציה- סגירת סדקים וחריצים סביב הבית המהווים מסתור לנחשים ולטרף שלהם.
  • חצר שקופה ומסודרת (סניטציה) : חצר עם מינימום עשביה גבוהה. מינימום שיחים ומינימום ענפים נמוכים וגדולים המהווים מקום מסתור לנחשים.
  • העלמת מקורות מים עומדים: כמו רוב החיות גם הנחש זקוק לנוזלים.מקורות מים מושכים מכרסמים והן את הנחשים עצמם שזקוקים לנוזלים.
  • טיפול שוטף נגד מכרסמים: מכרסמים הם הטרף העיקרי אצל הנחשים, במידה וקיימים באזור מכרסמים נדרש לטפל בהם במיידי, הנחשים מגיעים בעקבותיהם. גם הדברת חרקים תעזור מידת מה כי גם הם וטורפיהם (לטאות למשל)משמשים כטרף לחלק ממיני הנחשים .
  • תאורה לשעות הערב: מכרסמים הם פעילי לילה, ולכן הנחש יארוב למכרסם בלילה, במידה והנחש אורב למכרסם על מדרגה בכניסה לבית או על שביל מסוים בחצר יהיה קשה מאוד לראות אותו ללא תאורה. לטיפולכם!
  • אחזקת כלבים וחתולים : תתפלאו אבל המיתוס נכון! חתולים אכן מרחיקים נחשים( אמנם לא כולם כי קיימים היום חתולים שהתרגלו שמאכילים אותם אבל לרוב הם יעשו את העבודה). כלבים יאתרו נחשים מהר מאוד אך במידה והנחש ארסי, יש להרחיק גם את הכלב היות והוא בסיכון מאוד גבוה.
  • הכי חשוב ! לא להכניס את הידיים למקומות מבלי לראות מה יש שם ( סטטיסטית רוב ההכשות הן בידיים כשאנשים הכניסו יד למקומות חשוכים) כולל הרמת ציוד שיכול להיות נחש תחתיו.

שמרו על עצמכם ואל תשכחו שאנחנו פה בשבילכם!

תנו לנו לעזור לשמור על נכס שלכם ללא מזיקים!